Porady

Dlaczego warto spędzić święta w górach?

• Zakładki: 7


Święta Bożego Narodzenia to dla wielu z nas czas naprawdę wyjątkowy. Zdarza nam się jednak narzekać na przedświąteczną gorączkę, przejedzenie wigilijnymi potrawami, a nawet na brak śniegu w mieście. Dzisiaj podpowiadamy, dlaczego warto spędzić święta w górach i jak wybrać ciekawe miejsce na świąteczny wyjazd.

Święta w górach – niepowtarzalna atmosfera i udany odpoczynek

Planując święta w górach, znacząco ograniczamy stres związany z przedświątecznymi przygotowaniami. Czekają nas zakupy prezentów i ograniczone zakupy produktów do przygotowywania posiłków, jeśli planujemy częściowe lub całkowite żywienie we własnym zakresie. Z całą pewnością zrezygnujemy jednak z gotowania, pieczenia i przygotowywania 12 potraw wigilijnych i wielu potraw świątecznych.

Wyjeżdżając w góry, zwiększamy szansę na białe święta. Z całą pewnością w południowych regionach Polski atmosfera świąt udziela się nam najskuteczniej. Jeśli pragniemy uniknąć największych tłumów, porzućmy plany wyjazdu do Zakopanego czy Karpacza na rzecz mniej obleganych miejscowości, takich jak Kłodzko. Atrakcje turystyczne w tej okolicy nie pozwolą się nudzić fanom sportów zimowych i wszystkim fanom aktywnego wypoczynku.

Gdzie pojechać na święta w górach?

Święta w górach to znakomita okazja do celebrowania rodzinnej atmosfery. Warto więc na nocleg wybrać ciekawe miejsce – zamiast hotelu nocleg w nowoczesnych domkach całorocznych, koniecznie drewnianych i z kominkiem. Połączenie nowoczesności z tradycją oferuje Osada Orlica w Sudetach w okolicy Kotliny Kłodzkiej. Komfort, znakomita lokalizacja (w pobliżu Zieleniec Sport Arena oraz Czarna Góra Resort), a także możliwość jednodniowej wycieczki do Czech sprawia, że nocleg w Lasówce będzie znakomitym rozwiązaniem dla osób, które szukają miejsca na aktywne święta w górach.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Osada Orlica – Domki Całoroczne w Lasówce.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
13 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *