Hobby

Gdzie tanio spędzić urlop w czerwcu?

• Zakładki: 24


Wakacje kosztują, nic dziwnego zatem, że planując swój wyjazd wiele osób próbuje jakoś na nim zaoszczędzić. To jednak wciąż ma być przyjemny wypoczynek, dlatego zamiast odmawiać sobie różnych przyjemności lepiej szukać miejsc, w których owe atrakcje są po prostu tańsze.

Czy w czerwcu jest taniej?

Czerwiec to ostatni miesiąc przed wakacjami, więc ceny nie są jeszcze najwyższe, ale już nie tak niskie jak w kwietniu czy listopadzie. Mimo to wciąż da się zaoszczędzić, wystarczy uważnie porównywać oferty. Z reguły drożej jest w tych miejscach, które bez względu na porę roku zawsze przyciągają sporo turystów, a jeśli wybieramy się do popularnych krajów turystycznych, to lepiej zatrzymać się w mniej znanej miejscowości niż w tych najsłynniejszych kurortach.

Gdzie szukać ofert?

Pomocne są porównywarki cen, zbierające oferty z różnych biur podróży, jak i od osób prywatnych. Warto sprawdzać ceny noclegów na własną rękę, dzwoniąc prosto do wybranego ośrodka, bo często można w ten sposób wynegocjować niższą cenę albo korzystniejsze warunki pobytu. Oferty last minute też są dobrym pomysłem na tani wyjazd, choć wtedy może być ograniczony wybór lokalizacji.

Wczasy w Bułgarii

Bułgaria, po latach odzyskuje dawną popularność i znowu jest chętnie odwiedzana przez turystów z Polski. Jest tu zdecydowanie taniej niż we Włoszech, Francji czy Hiszpanii, a warunki do wypoczywania wcale nie są dużo gorsze. Bułgaria znana jest z pięknych, piaszczystych plaż i ciepłego morza, prócz tego jest tu naprawdę sporo do zwiedzania, a w tej kategorii mieszczą się także pamiątki z czasów antycznych.

Wyjazd do Chorwacji

W czerwcu w Chorwacji już mocno da się poczuć klimat wakacji. Temperatury są wyższe niż w Polsce i zdecydowanie rzadziej dochodzi do opadów, da się też pływać w morzu. Jak podaje https://okiemturysty.pl/kategoria-porad/chorwacja/, ze znalezieniem taniego ośrodka wypoczynkowego nie powinno być większego kłopotu, ponieważ Chorwacja ma bardzo rozbudowaną bazę turystyczną i oprócz tych drogich hoteli są również tańsze, przytulne pensjonaty i prywatne kwatery. Mimo niższych cen standard usług pozostaje na dobrym poziomie.

Wycieczka do Albanii

Albania graniczy z Grecją i choć nie jest tak popularna jak południowy sąsiad, to raczej nie rozczaruje, gdy zdecydujemy się spędzić w niej swoje wakacje. Jest tu wiele unikalnych zabytków z różnych epok, bardzo ciekawa architektura i miejsca z niezwykłą historią. Widoki zapierają dech w piersiach i momentami aż ciężko uwierzyć, że to państwo w Europie. Jest też tanio, co czyni Albanię idealnym miejscem na budżetowe wakacje.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
13 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *