Ciekawe Rozwiązania

Geowłóknina drenarska — jakie ma zastosowanie? Odpowiada firma Plastmetix!

• Zakładki: 16


Geowłóknina jest specjalistycznym materiałem wykonanym z syntetycznych bądź naturalnych włókien. Znajduje zastosowanie zarówno w ogrodnictwie, jak i w branży budowlanej. Z uwagi na niektóre właściwości służy jako zabezpieczenie systemów drenarskich w ziemi. Jak dokładnie się ją wykorzystuje i czym się cechuje?

Systemy drenarskie

Systemy drenarskie składają się z kilku elementów. Każdy z nich ma wpływ na skuteczność działania systemu. Rury drenarskie mają na powierzchni otworki o różnej średnicy, które pozwalają na ruch wody. W zależności od rodzaju drenażu ruch ten może odbywać się w dwie strony. Istnieje jednak niebezpieczeństwo, że otwory te mogą zostać zapchane cząstkami gruntu. Przez to może dojść nie tylko do obniżenia wydajności, ale i do całkowitego zatrzymania pracy drenażu. Właśnie dlatego tak istotne jest zabezpieczenie otworów, do czego służy geowłóknina drenarska.

Wybór włókniny

Geowłóknina w sklepach z elementami systemów drenażu występuje jako gotowa warstwa. Składa się także z różnego rodzaju włókien, toteż bardzo istotne jest jej odpowiednie dobranie pod względem właściwości. Idealny materiał będzie wytrzymały na rozciąganie, lekki i sprężysty. Geowłóknina jest dobrym materiałem do zabezpieczenia rury, ponieważ nie pracuje wraz z rurą i będzie odporna na obciążenia statyczne oraz czasowe. Warto także zadbać o to, by starannie i dokładnie układać geowłókninę. W ten sposób będzie spełniać wszystkie swoje zadania.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
27 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *