Ciekawe Rozwiązania

Jak działa laserowe cięcie blachy?

• Zakładki: 25


Stalowe kompozyty są niezbędnym obiektem obróbki w sektorze budowniczym i motoryzacyjnym, ale również kolejowym, lotniczym lub spożywczym. Odpowiednie dopasowanie poszczególnych segmentów wpływa na jakość i użyteczność oferowanych produktów. Jak laserowe cięcie blach wspiera branże wymienionych obszarów działalności?

Jak to działa?

Laserowe cięcie blachy jest procesem niezwykle intuicyjnym i prostym, co wpływa na sprawność realizacji złożonych zleceń. Cały mechanizm procedury skupia się na momencie kontaktu promienia lasera oraz wybranego obiektu. Specjalistyczny sprzęt dostarcza szereg funkcjonalnego wyposażenia i środków zabezpieczających, co gwarantuje pełną precyzję pracy.


Co szczególnie ważne, skuteczność usługi zależy od szeregu kluczowych parametrów- dopasowanego trybu pracy, mocy samego lasera, średnicy dysza, a także prędkości cięcia. Właśnie dlatego należy korzystać z doświadczenia i wiedzy wyspecjalizowanych wykonawców.

Materiały przeznaczone do cięcia

Zatem, jakie surowce mogą zostać poddane specjalistycznej obróbce laserowej? Ogromnym atutem techniki jest wszechstronność i elastyczność wykorzystania, co wiąże się również z szerokim zakresem materiałów. 


Wymienia się tutaj tworzywo sztuczne, między innymi akryl, gumę, poliwęglan, polietylen lub poliester. Inną kategorią są faktory metalowe, na przykład blacha, ale także drewno, skóra oraz tkaniny.


Niezależnie od specyfiki zadania, laserowe cięcie doskonale radzi sobie z materiałami organicznymi lub nieorganicznymi. Serwis eliminuje również etap obróbki końcowej, a wykorzystywane narzędzia wykazują bardzo długą żywotność. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą New Cut.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
35 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *