Porady

Jak otrzymać skuteczne porady prawne?

• Zakładki: 3


Porady prawne to dziedzina, w której specjalizują się przedstawiciele różnych zawodów prawniczych. Poradę prawną możemy uzyskać u radców prawnych, adwokatów czy prawników będących tylko po studiach. Chcielibyśmy, aby uzyskana przez nas porada prawna przyniosła zamierzony efekt i pomyślne dla nas rozwiązanie prawne. Jakiego prawnika wybrać?

Kluczem do skutecznej porady – specjalizacja!

Otrzymanie fachowej porady może nie kosztować zbyt wiele! Aby to otrzymać w rozsądnej cenie i nie marnować czasu na chodzenie od jednego prawnika do drugiego, wybierzmy porady prawne bydgoszcz udzielane przez specjalistę w danej dziedzinie.

W ten sposób ze sprawą z zakresu prawa karnego lub cywilnego wybierzmy się do adwokata, natomiast ze sprawą z zakresu prawa cywilnego czy gospodarczego do radcy prawnego. Sprawy z zakresu prawa administracyjnego prowadzą przedstawiciele obu tych zawodów, natomiast ze sprawą łatwiejszą, jak na przykład napisanie podania możemy udać się do prawnika po samych tylko skończonych studiach. To jednak nie wszystko!

W obrębie tych dziedzin (prawo cywilne, gospodarcze, karne czy administracyjne) istnieje także szereg innych specjalizacji. Przyjęło się, że sprawy z zakresu kredytów frankowych prowadzą kancelarie radców prawnych, natomiast ze sprawą o zasiedzenie możemy pójść zarówno do radcy prawnego, jak i do adwokata.

Prawo w dzisiejszych czasach to istna gmatwanina przepisów! Dlatego warto odwiedzić stronę internetową lub skontaktować się telefonicznie z danym radcą prawnym czy adwokatem w celu odpowiedzi na pytanie o jego specjalizację. 

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
36 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *