Ciekawe Rozwiązania

Jak przechowywać skarpety? Oto ciekawe rozwiązania!

• Zakładki: 287


Co robisz ze skarpetkami po wypraniu i zdjęciu z suszarki? Wrzucasz je do szuflady luzem? A może tradycyjnie zwijasz w kulkę, by potem łatwo znaleźć parę? Okazuje się, że oba te sposoby są błędne. Pierwszy wprowadza chaos i marnuje przestrzeń szuflady. Drugi zaś rozciąga zewnętrzną skarpetkę, przez co niszczeje szybciej. A zatem jak przechowywać skarpetki poprawnie? O tym dzisiaj!

Przechowywanie skarpetek poziomo lub pionowo

Jeżeli chcesz wypróbować sposób na to, jak przechowywać skarpety, zupełnie inny niż Twoje dotychczasowe wrzucanie bielizny luzem czy robienie kulek, do wyboru masz aż dwie propozycje. Pierwsza to przechowywanie skarpetek poziomo, czyli składanie ich na pół, a następnie układanie jednej pary na drugiej. Nie rozciągasz bielizny, nie zużywasz ponadprogramowego miejsca w szufladzie. Idealnie!

Kolejne sposób na to, jak przechowywać skarpetki, stanowi przechowywanie skarpetek pionowo. Wygląda bardzo podobnie do poprzedniej propozycji, przy czym tutaj złożone na pół skarpety stawia się w rzędzie. Plusem jest szybkie znajdowanie tej pary, której się szuka. Minusem – po zużyciu kilku par rządek może się przewrócić.

Jak przechowywać skarpety? – porada dla miłośników tradycyjnych kulek

Jeżeli nie możesz się powstrzymać od robienia kulek, bo nawyk jest zbyt silny, spróbuj zamiast niszczących skarpety kulek tworzyć ruloniki. Propozycja ma same zalety: oszczędzasz przestrzeń, łatwo znajdujesz poszukiwaną parę, a przy okazji masz coś na kształt kulek.

PS Ruloniki możesz kłaść lub stawiać, podobnie jak skarpetki złożone na pół. Z uwagi na szerszą podstawę ruloniki stawiane w pionie wywalają się rzadziej niż skarpety złożone w połowie.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
430 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *