Porady

Jak uprawiać nasiona marihuany outdoor?

• Zakładki: 16


Planujesz uprawę marihuany outdoor? W Polsce do legalnej uprawy są dopuszczone tylko odmiany konopi opisane w unijnym wspólnotowym katalogu roślin. Jeżeli masz niezbędne pozwolenia i decydujesz się na uprawę konopi na zewnątrz, potrzebujesz informacji o tym, jak to robić, aby roślina prawidłowo wyrosła. Od czego zacząć uprawę konopi?

Kiedy posiać nasiona konopi?

Jak każda roślina, konopia zaczyna jako nasiona, a te trzeba posiać w odpowiednim momencie, aby wykiełkowały. Tak jak w przypadku każdej innej uprawy, wiele zależy od pogody. W europejskim klimacie odpowiednie warunki do siania konopi panują w pierwszej połowie maja. Dobrą praktyką jest ukorzenienie rośliny w małych doniczkach przed wysadzeniem do ziemi. Nasiona marihuany, które trafią do gleby później, również wyrosną, ale nie osiągną takich rozmiarów, jak te posadzone na początku sezonu. 

Jak wybrać miejsce na uprawę konopi?

Konopie dość łatwo przystosowują się do warunków, w których rosną, ale warto, aby było to miejsce o stabilnej temperaturze (pomiędzy 12 a 29 stopni), osłonięte przed wiatrem. Rośliny codziennie powinny mieć 5-6 godzin bezpośredniego światła słonecznego. Miejsce powinno zapewniać konopiom ochronę przed ulewnym deszczem i silnym wiatrem, które mogą uszkodzić rośliny. 

Jaka gleba do uprawy outdoor?

Konopia potrzebuje dobrze osuszonej gleby o lekko kwaśnym odczynie, bogatej w substancje organiczne. Rośliny nawadniaj za każdym razem, kiedy co najmniej 2-3 cm wierzchniej warstwy gleby przeschnie. Unikaj jednak zbyt częstego podlewania, aby korzenie nie zgniły.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Indorshop.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
34 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *