Porady

Kiedy warto zmienić pracę?

• Zakładki: 13


Odczuwany od niedawna brak satysfakcji z pracy, zmęczenie czy marzenie o długim urlopie nie są jeszcze powodami do zmiany miejsca zatrudnienia. Gorsze okresy trafiają się każdemu, zwłaszcza pod koniec sezonu zintensyfikowanej pracy. Sprawdź, jakie powody mogą być dobrym podłożem do zmiany!

Niesatysfakcjonujące zarobki

Pieniądze to nie wszystko. Jeśli zarabiasz mniej, niż byś chciał, nie znaczy to jeszcze, że powinieneś poszukać nowej pracy. Liczy się całokształt korzyści, jakie otrzymujesz w miejscu zatrudnienia. Natomiast jeśli zarobki nie wystarczają Ci na życie, osoby o Twoich umiejętnościach zarabiają w innych firmach wielokrotnie więcej, a Twoja niska pensja łączy się z innymi wadami, pomyśl o zmianie. Zobacz atrakcyjne oferty: praca Gdańsk.

Brak benefitów

Motorem zmiany może być brak benefitów idący w parze z niskimi zarobkami. Prywatna opieka medyczna, karta sportowa, zewnętrzne szkolenia czy bony pieniężne i towarowe to teraz standard w dużych firmach i korporacjach. Jeśli obecnie dużo wydajesz na wizyty u lekarzy lub karnety sportowe, rozważ przeniesienie.

Zachwiany work-life balance

Znalezienie nowej pracy to dobre rozwiązanie dla osób, którym zmieniła się sytuacja życiowa: przeprowadziły się, mają dziecko, zrezygnowały z samochodu, rozchorowały się. Duża liczba godzin pracy, obciążające psychicznie i fizycznie zadania, długie dojazdy – wszystko to przekłada się na życie prywatne. Również brak dobrego kontaktu ze współpracownikami wpływa na jakość życia, znacznie ją osłabiając. Znajdź miejsce i środowisko, w których będziesz czuć się dobrze.

Brak rozwoju osobistego

Jesteś osobą, która lubi się rozwijać? Poważnym powodem do zmiany miejsca pracy jest stagnacja. Jeśli w tej firmie osiągnąłeś już wszystko, co możesz, nie uda Ci się nauczyć wiele więcej. Rozwiązaniem doraźnym może być uczestniczenie w kursach i konferencjach na koszt firmy, jeżeli jednak nie będziesz mógł zastosować nowej wiedzy w praktyce, zmarnujesz czas.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
21 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *