Ciekawe Rozwiązania

Pergola metalowa – dobry sposób na upiększenie ogrodu

• Zakładki: 18


Pergola metalowa cieszy się coraz większą popularnością, wszak stanowi doskonałe upiększenie ogrodu. Dostępne są różnego rodzaju modele. Dziś przedstawimy Wam rodzaje, ale też ich zastosowanie.

Pergola metalowa – estetyka i funkcjonalność w jednym 

Pergola metalowa jest to ogrodowa konstrukcja. Może składać się z jednego bądź dwóch rzędów słupków. Można ją wykorzystać jako miejsce na kwiaty czy inne rośliny pnące. Biorąc pod uwagę kształt możemy wyróżnić różne modele. Najbardziej klasyczna jest pergola łukowa. Jeżeli szukacie bardziej nowoczesnego rozwiązania, to postawcie na model geometryczny, który posiada ostre zakończenia. Świetnie sprawdzi się też w aranżacji ogrodu w industrialnym wydaniu. Dostępne są też bramki, które przypominają balustradę balkonową, ale mogą też być wyposażone w element uchylny. Oczywiście to nie koniec możliwości, bo dostępne są także pergole 3D, które przywodzą na myśl pręty zbrojeniowe. Trzeba przyznać, że dzięki nim ogród staje się piękniejszy. Pergole pozwalają na wyeksponowanie roślin pnących, choćby bluszczu, chmielu zwyczajnego czy dzikich róż, ale wyobraźcie sobie, że pergole można wykorzystać jako miejsce na uprawę niektórych warzyw lub owoców, np. pomidora czy ogórka. 

Pergola metalowa – dobry wybór dla cieniących funkcjonalność 

Pergola może pełnić funkcję rekreacyjno-dekoracyjną bądź tylko dekoracyjną. Może być połączona z ławeczką, ale i stanowić wolnostojącą ozdobę. Do uprawy roślin służą pergole dekoracyjno-konstrukcyjne, które dodatkowo chronią rośliny przed słońcem czy też deszczem. Są jeszcze pergole specjalistyczne, które najlepiej sprawdzają się, gdy chcecie wyeksponować rośliny. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Stal producentem ogrodzeń.       

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
17 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *