Porady

Robisz remont domu? Zrób dokładną checklistę!

• Zakładki: 13


Jeśli zamierzasz rozpocząć remont domu lub planujesz budowę, zacznij o wiele wcześniej planować wszystkie zadania. Koniecznie zrób listę zakupów, wybierz sklepy, w których kupisz produkty bardzo dobrej jakości w konkurencyjnych cenach. W miarę wcześnie wybierz firmę remontową, która ma duże doświadczenie i  dobre opinie. Będziesz mieć gwarancje, że prace, nawet te bardziej skomplikowane, zostaną wykonane szybko, dokładnie i w umówionym terminie.

Dobry sklep budowlany to klucz do sukcesu

Rynek materiałów budowlanych jest pełny różnych produktów, które można często kupić w dobrej cenie. Niestety ich jakość nie jest już zawsze taka dobra. Kupowanie w marketach i z okazjonalnych źródeł często kończy się fiaskiem. Nie daj się zwieść reklamie i namowom producentów, ale zawsze kapuj w sprawdzonych miejscach. Budowanie czy remont domu to bardzo pracochłonna i wymagająca praca, dlatego szkoda by było powtarzać różne czynności i niepotrzebni uszczuplać swój portfel. Dobrze też, aby asortyment sklepu był duży i zróżnicowany. Wtedy możesz zaopatrzyć się we wszystkie  potrzebne rzeczy w jednym miejscu. Oprócz płytek, listewek, cementu, tynków, gruntów, zapraw, tapet, farb i lakierów kupisz w takim sklepie także potrzebne narzędzia mechaniczne i elektronarzędzia. 

Hydraulika na najwyższym poziomie

Przed i w trakcie remontu koniecznie odwiedź także dobrze zaopatrzony sklep hydrauliczny. Dobre rozplanowanie sieci wodnej i kanalizacyjnej to jedno, a wyposażenie łazienki to druga ważna kwestia. Chodzi tu szczególnie o całą ceramikę i armaturę oraz meble łazienkowe. Wiadomo, że budowę domu i remont najlepiej trzeba zacząć do sanitariatu. Korzystanie z toalety i prysznica to konieczność, dlatego rozpoczęcie prac od łazienki to podstawa.

Na tym etapie prac trzeba też wybrać odpowiednią stylistykę, do której dopasujesz dekor i meble. W dobrze zaopatrzonym, sklepie hydraulicznym kupisz też markowe narzędzia, dzięki którym prace  przebiegać szybciej i uzyskasz lepsze efekty w krótszym czasie.

Kolejność prac jest niezwykle istotna ze względów logistycznych i technicznych. Na początku skuwa się podłogi i ściany lub stawia je od podstaw. Na początku należy też zająć się elektryką, aby później nie robić bałaganu i nie niszczyć gotowych ścian. Oprócz łazienki jako jedna z pierwszych, z wiadomych względów, jest kuchnia. Trzymanie się kolejności zadań i stopniowe dodawanie nowych pozwala na lepszą organizację wszystkich zadań.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
25 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *