Hobby

Szydełkowanie od podstaw – jakie szydełka kupić?

• Zakładki: 19


Chcesz zacząć szydełkować? Każdy miłośnik robótek ręcznych potrzebuje na początek szydełka i nici. Dziś skupimy się na tym, jakie szydełka kupić dla początkujących. Na tym etapie zapewne nie chcesz wydać za dużo, ale z drugiej strony najtańsze, kiepsko wykonane szydełko błyskawicznie zniechęci Cię do szydełkowania. Jak znaleźć złoty środek i kupić dobre, tanie szydełko dla początkujących?

Jak dobrać szydełko do włóczki?

Nie potrzebujesz wiele, żeby rozpocząć przygodę z szydełkowaniem. Na pewno jednak przydadzą Ci się szydełka. Ich rozmiar należy dobrać do grubości włóczki – przy grubszej włóczce stosuj grubsze szydełko. Większe szydełka wykorzystuj do robienia dekoracji, takich jak dywaniki, kosze czy pufy. Cieńsze zastosuj do szydełkowania delikatnych szali, a najcieńsze np. do robienia biżuterii. Jeśli zastosujesz większe szydełko, materiał będzie bardziej prześwitujący przez powstałe dziurki – czasem to będzie właśnie pożądany efekt. Jeżeli chcesz, żeby robótka była bardziej sztywna, zastosuj mniejsze szydełko. Zawsze możesz sprawdzić zalecenia producenta włóczki.

Zwróć uwagę na to, czy szydełko jest gładkie. Jeśli nie, będzie haczyć nitki. Sprawdź, czy jest sztywne i czy się nie wygina – jeżeli się wygina, szybko się złamie. A co z materiałem wykonania? Szydełko plastikowe, drewniane czy stalowe? Wiele zależy od zastosowania i Twoich osobistych preferencji. Ważne, żeby szydełko dobrze leżało Ci w ręce, a szydełkowanie było po prostu przyjemne.

Artykuł powstał przy współpracy z pasmanterią Nova.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
16 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *